Publikaci se zabývá problematikou doručování ve správním řízení, a to se zaměřením na elektronické formy komunikace. Autorka vychází především z dostupné literatury, veřejných informačních zdrojů i z vlastních zkušeností.
Publikace má dvě základní části, první se věnuje teoretickým východiskům a obecným pojmům, druhá pak konkrétním formám a způsobům doručování, které doznaly v posledních deseti letech řadu zásadních a revolučních změn, souvisejících s digitalizací a přechodem k novému médiu pro záznam a uchování informací. Vzhledem k těmto zásadním dopadům se publikace zaměřuje na problematiku doručování v širším kontextu, včetně srovnání úpravy tohoto institutu a s ním souvisejících zásad napříč právními odvětvími.
Dále se zabývá i unijní právní úpravou, která má určující vliv pro elektronickou formu doručování, a zahraniční právní úpravou, která má určité prvky obdobné české právní úpravě. Trendy v oblasti doručování jednoznačně směřují k elektronickým prostředkům, v České republice to jsou obzvláště datové schránky, jejichž zavádění a používání stále vyvolává nové otázky, které autorka také zmiňuje.
Na úrovni Evropské unie se pak jedná především o úpravu elektronických podpisů.