Výstava prezentovala nejvýznamnější období prehistorie dnešních Čech, dobu, kdy toto území ovládal kmen Bojů a po vzoru středomořských oblastí zde vytvořil vysoce vyspělou kulturu, jejíž úrovně společnost střední Evropy znovu dosáhla až na počátku vrcholného st ředověku. Na výstavě bylo možné shlédnout celou řadou předmětů, pocházejících z archeologických výzkumů v celých Čechách, dále pak modely, dobové rekonstrukce seznamující s životem bojské společnosti.
Zvláštní pozornost byla věnována oblastem regionu, kde bylo nejvýznamnější keltské oppidum - Závisti u Zbraslavi. Výstava se dále zaměřila na řemeslné dovednosti a uměleckou zručnost Keltů a v neposlední řadě na jejich schopnosti ve zpracování zlata v mincovnictví i šperkařství.
Je více než pravděpodobné, že právě jílovský revír a další zlatonosné oblasti v dolním Posázaví a středním Povltaví byly zdrojem drahého kovu pro ty, kteří razili nejstarší zlaté mince u nás, tzv. duhovky po vzoru antických statérů. Výstavu doplňovaly interaktivními prvky a doprovodné programy pro školy.