Odborný článek představí rozvoj a extenzi Geografické bibliografie ČR online - GEOBIBLINE v posledních letech. Nastíní také rostoucí význam analytického popisu v rámci databáze.
Poukáže i na spolupráci odborných knihoven a dalších institucí. Článek v úvodu ozřejmí jak a proč vznikl celý projekt GEOBIBLINE. Prostřednictvím připomenutí publikační činnosti o zásadních výsledcích projektu se pak stručně zmapuje celý jeho vývoj od roku 2008 až k roku 2017.
Autorky se dále dotýkají témat jako je aktuální struktura bibliografických záznamů v GEOBIBLINE, počty plných textů a geografické vyhledávání kartografických dokumentů MapRank search. Pozornost je věnována katalogizaci a věcnému popisu grafiky včetně analytického popisu grafiky.
Následně se článek zaměřuje na rostoucí význam analytického popisu v rámci GEOBIBLINE a související spolupráci s bází analytické bibliografie ČR - ANL. Výsledkem článku je představení projektu GEOBIBLINE v celé jeho šíři, spolu s aktuálními novinkami po obsahové, technologické stránce i ohledně spolupráce institucí. Článek pomáhá také nastínit, co může Česká geografická bibliografie online nabídnout v rámci spolupráce institucím i jednotlivcům.
Všem potenciálním uživatelům či spolupracovníkům z řad odborné i laické veřejnosti je představen projekt GEOBIBLINE se svými obsahovými i technologickými novinkami. Ukazuje se, že GEOBIBLINE se může stát příkladem dobré praxe nejen ohledně samotné tvorby bibliografické databáze a jejího fungování, ale také co se týká bibliografického zpracování netradičních druhů dokumentů (staré mapy, veduty, stereoskopické diapozitivy apod.).