Tato recenze shrnuje minulé a nedávné poznatky týkající se regulace hormonu uvolňujícího kortikotropin (CRH, CRF) a jejího zapojení do neuroendokrinn í, au-tonomické a behaviorální stresové reakce. CRH patří do větší rodiny neuropeptidů, které také zahrnují urokortiny s různou afinitou k oběma typům CRH receptorů, CRH-R1 a CRH-R2.
Nové pokroky v poznání mechanismů CRH a jeho receptorových podtypových účinků ukazují zapojení CRH do stresových a stresových poruch, jako je deprese, úzkost a jiné psychiatrické a fyzické nemoci. Tato recenze uvádí některé ligandy a nové léky, které působí jako agonisté a antagonisté na podtypech receptorů CRH.
Nedávné studie otevírají nové možnosti hledání antidepresiv, které by také ovlivnily obranné stresové mechanismy. Vzhledem k tomu, že CRH receptory jsou také umístěny na periferii, použití antagonistů CRH může mít terapeutický potenciál při léčbě a prevenci organických onemocnění.
Především v tomto směru jsou potenciálně nepeptidové antagonisty, které mají potenciál pro terapeutické užití v psychiatrických, behaviorálních a jiných poruchách. Cílem současného výzkumu je nalézt nepeptidové ligandy, které pronikají do cerebrospinální bariéry a navázány na příslušný CRH receptor, budou mít antistresový účinek.