Zlomeniny olekranu neboli okovce ulny patři k málo častým poraněním dětského skeletu, zejména ve věkové skupině předškolních a školních dětí do 14 let věku. Celkově tvoří asi 5-7 % dětských zlomenin lokte (9, 16, 18), přičemž většina z nich je nedislokovaná a léčená konzervativně s dobrými výsledky.
Dislokované zlomeniny mohou při neadekvátní terapii způsobit poruch růstu u dětí v průběhu kostní maturace, a to především ve smyslu flekční deformity postiženého loketního kloubu (15). Základní myšlenkou studie tak bylo zhodnotit a porovnat v ýsledky dvou zmíněných způsobů ošetření zlomeniny olekranu ulny.
Tato poranění jsou většinou koncentrována a dále ošetřována ve specializovaných pracovištích dětské chirurgie a traumatologie, proto je multicentrická studie ideálním řešením k ověření hypotézy. Na základě analýzy výsledků léčby dislokovaných zlomenin olekranu ulny bez přidružených poranění je možno konstatovat, že mezi oběma metodami nebyly shledány podstatné rozdíly a CRPP metoda je vhodnou alternativou osteosyntézy u pacientů v dětském věku, před dovršením skeletální maturity.