Regorafenib je multikinázový inhibitor domén receptorů pro proliferaci nádorových buněk (inhibice KIT, PDGFR, RET), inhibitor neoangiogeneze (inhibice VEGFR1-3, TIE2, EGF podobná doména) a inhibitor nádorového mikroprostředí (inhibice FGFR, PDGFR). Aktuálně je používán jako standardní třetí linie terapie pokročilého gastrointestinálního stromálního tumoru, kde podle registrační studie GRID bylo dosaženo ve skupině pacientů s regorafenibem přežití bez známek progrese (PFS) 4,8 měsíce oproti skupině nemocných s placebem (0,9 měsíce).
Zajímavým zjištěním byla účinnost regorafenibu bez závislosti na mutačním stavu tumoru (tj. podobn ý efekt i u nepříznivých mutací genu KIT exonu 9 či u nemutované wild type formy KIT). Druhou standardní indikací regorafenibu je pokročilý kolorektální karcinom po předchozí léčbě oxaliplatinou, fluoropyrimidiny, irinotekanem, po antiangiogenní terapii, u wild type RAS případů a také po anti-EGFR terapii.
U takto výrazně předléčených pacientů aplikace regorafenibu prodlužovala celkové přežití (OS) pacientů oproti placebové skupině jak v rámci registrační studie CORRECT (6,4 měsíce vs. 5,0 měsíce), tak v rámci asijské studie CONCUR (8,8 měsíce vs. 6,3 měsíce). Existují však i zajímavá data o účinnosti u pacientů s pokročilým hepatocelulárním karcinomem refrakterním na terapii sorafenibem, dále data o změnách OS u pacientů s pokročilým kolorektálním karcinomem léčených druhou paliativní linií terapie v závislosti na posloupnosti zahájení léčby regorafenibem oproti chemoterapii s cetuximabem.
Probíhající klinické studie mají za cíl vyhodnotit efektivitu regorafenibu v léčbě pokročilého karcinomu žlučových cest, karcinomu pankreatu, karcinomu žaludku a gastroezofageální junkce.