Od roku 2003 je FN v Motole zapojena do mezinárodního projektu WHO "Zdravá nemocnice." V tomto směru bylo vytvořeno pět standardů podpory zdraví zaměřených na oblast posuzování potřeb pacientů, informování pacientů, mezioborovou spolupráci a kontinuitu poskytované péče, podporu zdravého prostředí a na oblast řízení. V této souvislosti je v pravidelných intervalech realizováno dotazníkové šetření zaměřené na spokojenost jednotlivých zaměstnanců.
Prostřednictvím anonymního dotazníkového šetření bylo osloveno 4 768 respondentů. Na sběru dat bylo ochotno participovat celkem 2 289 respondentů, návratnost tedy odpovídala 48 %.
Na základě provedeného dotazníkového šetření můžeme konstatovat, že se svou prací je rozhodně spokojeno 28 % respondentů, spíše spokojeno 64 % respondentů. Největší skupinu respondentů tvořili zaměstnanci, kteří jsou ve FN Motol zaměstnáni do 5 let (26 %) a dále zaměstnanci, kteří zde pracují déle jak 20 let (22 %).
Motivační struktura zaměstnanců se významným způsobem liší v závislosti na pracovní kategorii. Respondenti preferují mezilidské vztahy na pracovišti a smysluplnost práce.
Dále upřednostňují zaměstnavatele, který jim nabídne pracovní jistotu, přiměřený plat a zároveň dostatek volného času. Na základě provedeného interního šetření mů žeme konstatovat, že respondenti jsou celkově spíše spokojeni s pracovním prostředím v oblasti technického a materiálové vybavení.
Jako nedostatečné shledávají počet zaměstnanců v rámci jednotlivých oddělení, s čímž souvisí častá práce ve stresu a pocit nedostatku času. Rezervy respondenti shledávají zejména v mezilidských vztazích.