Příspěvek přiblížil přípravu, průběh a výsledky procesu masivní digitalizace. Byl představen model zpracování dat ve vnitřním i vnějším systému.
Dále se autorka zabývala zpracováním bibliografických i technických normalizovaných metadat (MARC xml, METS, MIX). Byl zdůrazněn jejich význam pro následnou selekci dokumentů.
Georeferenční body byly vytvářeny jednak v průběhu katalogizace, ale i metodou interaktivního crowdsourcingu s uživateli po zveřejnění digitalizovaným děl v portálu Staremapy.cz. Digitalizace probíhala u externí firmy.
Byly zmíněny příklady dobré praxe pro přípravu (restaurován í) a předávání (dokumentaci) vzácných tisků externím firmám. Přednáška se dotkla také 3D digitalizace a zpřístupnění vzorku glóbů a modelů.
Archivace dat probíhala nejprve na samostatném serveru, v současnosti jsou data uložena na úložišti CESNET ve formátu tiff. Bylo popsáno, zdigitalizováno a zpřístupněno 68 000 mapových a atlasových listů.
Zpřístupnění se realizovala prostřednictvím Digitálního univerzitního repozitáře a Digitální mapové sbírky. Využití obou portálů je vysoké.
Byly zpřístupněny i webové portály významných kartografů Karla Kuchaře, Ludvíka Muchy a Jaromíra Janky. Data byla integrována do portálu světových mapových sbírek Oldmapsonline.org i do EUROPEANY.