Pyramidový komplex panovníka Džedkarea v jižní Sakkáře je klíčovým monumentem pro porozumění historického vývoje pozdní 5. a rané 6. dynastie, stejně jako společenských a náboženských změn, které v té době probíhaly. Přestože byl zkoumán ve 40. a 50. letech 20. století, jeho architektura ani zbytky reliéfní výzdoby nebyly dosud nikdy zcela zdokumentovány ani publikovány.
Současná archeologická expedice zkoumající Džedkareův pyramidový komplex si proto klade tři hlavní cíle: 1. podrobně zdokumentovat dochované části architektury a pořídit přesný plán zádušního chrámu; 2. konsolidovat a restaurovat poničené části substruktury královy pyramidy; 3. zdokumentovat a katalogizovat fragmenty reliéfní výzdoby shromážděné v zádušním chrámu dřívějšími výkopci i současnou expedicí, analyzovat výzdobný program památky. Od roku 2010 se podařilo dokončit dokumentaci velké části králova zádušního chrámu, a to včetně řady detailů, jež dřívější archeologové neodhalili.
Chrám zahrnoval nejen obvyklé součásti, ale také stavby, které v jiných královských komplexech Staré říše nenajdeme. Především jsou to dva tzv. masivy ve východní části chrámu a rovněž enigmatická budova, dnes zcela zničená, jež kdysi stávala v jižní části okrsku.
Roku 2018 expedice odkryla severní část králova okrsku. Nikdy dříve nebyla zkoumána a nacházelo se zde velké množství sekundárních pohřbů z pozdějších období egyptských dějin.
Po odstranění těchto pozdějších vrstev byly zdokumentovány dochované části architektury patřící jak k chrámu krále, tak i k menšímu okrsku jeho královny (ten s ním sousedí na severu). Expedice zde odkryla a zdokumentovala jižní část královnina zádušního chrámu včetně jeho vstupu.
Navíc se zde podařilo nalézt jméno a tituly majitelky tohoto nezvyklého a do nynějška anonymního komplexu. Byla jí královská manželka Setibhor.