Autoři referují tři případy využití individuální titanov é acetabulární komponenty TEP kyčle vyrobené 3D tiskem k řešení rozsáhlého kostního defektu acetabula s diskontinuitou pánve. Povrchová úprava implantátu neumožnila jeho dlouhodobou kostní integraci.
Avšak stabilní přemostění defektu acetabula vedlo k plné integraci impaktovaných kostních aloštěpů ve spodině implantátu. Kontinuita pánve se obnovila do 12 měsíců od operace a připravila tak acetabulum pro případnou další implantaci standardní revizní acetabulární komponenty.
Pouze jedna z uvedených tří pacientek byla znovu reoperována s odstupem 18 měsíců, další dvě pacientky jsou s klinickým výsledkem operace s odstupem 6 resp. 5 let natolik spokojené, že reoperaci odmítají, i když při rentgenovém vyšetření jsou přítomné známky uvolnění individuální titanové acetabulární komponenty. Autoři uzavírají, že technika implantace tříbodově fixované individuální acetabulární komponenty vyrobené z titanu technikou 3D tisku v kombinaci s impakčním štěpováním spodiny acetabula je dobrou alternativou při řešení rozsáhlých kostních defektů acetabula s diskontinuitou pánve po selhání TEP.
Nedostatečná porozita povrchu takto vyrobené komponenty sice neumožnila její trvalou osteointegraci, avšak stabilita montáže byla dostatečná, aby přestavba kostních štěpů obnovila kontinuitu pánve a umožnila v budoucnosti implantaci standardní revizní acetabulární komponenty.