Právní monografie s názvem Zastoupení, s podtitulem Specifika a kontext, je zaměřena na klasické civilistické téma, které rozvíjí ve vícero rovinách. Text vychází z toho, že čtenářky a čtenáři disponují předporozum ěním tématu zastoupení, a tak je určen zejména těm právníkům, kteří mají zájem nahlédnout hlouběji do zvláštních otázek zastoupení, aniž by přicházeli o širší kontext.
Téma je traktováno podle duality civilního práva procesního (resp. civilního procesu) a práva hmotného a podle dichotomie pohledu do minulosti a budoucnosti. Vytyčené téma autorky a autoři, mladí právní vědci a vědkyně, analyzují s důrazem na hloubku poznání problému, kde se zaměřují na specifika jednotlivých aspektů zastoupení, které analyzují nikoli jen v úzkém profilujícím pohledu.
Vysoce aktuální jsou zejména kapitoly o zastoupení u hromadných žalob, otázky elektronické plné moci či možnosti (budoucího) využití umělé inteligence při zastoupení. Rovněž se monografie vypořádává s řadou tradičních procesualistických a civilistických problémů, které se snaží funkčně řešit, kupř. advokátní přímus, substituce v civilním procesu, nezávislost advokáta jako zástupce strany či zastoupení nezletilého.
Některé otázky jsou v českých podmínkách hlouběji a v dané šíři analyzovány poprvé, mají sloužit jako východisko pro další debaty nad trvale aktuálním tématem zastoupení. Toto téma se autorky a autoři snaží tematizovat v nových i tradičních kontextech a s důrazem na některé aktuální problémy.