Studie představuje inovativní projekt vlastní vnitrofakultní jazykové školy, která na FF UK slouží jako doplněk pedagogických praxí v přípravě učitelů anglického jazyka. Mapuje její čtyřletou existenci, detailně popisuje její vznik, strukturu, vedení a principy práce se studenty didaktiky angličtiny, kteří na škole vyučují.
Dále poskytuje výsledky kvalitativního rozboru dotazníkového šetření, jehož se zúčastnilo třináct studentů učitelství zapojených do projektu. Ti hodnotili přínos projektu pro svou vlastní učitelskou přípravu a nejrůznější aspekty práce v jazykové škole, jako např. smysl vzájemných hospitací, zhodnocení dosaženého pokroku sebe i svých studentů, zhodnocení problematických aspektů i srovnání projektu se standardní pedagogickou praxí.
Vysoké hodnocení všech aspektů projektu studenty, lektory i vedením FF UK ukazuje, že projekt vlastní jazykové školy představuje unikátní příležitost doplnění běžných pedagogických praxí o simulaci skutečné školy organizované ve vlastních prostorách. Studie může sloužit i jako návod k vedení podobných projektů na jiných fakultách připravujících budoucí učitele.