Systémová léčba karcinomu močového měchýře je indikována u pacientů s invazivním onemocněním. Při absenci metastatického posti žení lymfatických uzlin či vzdálených metastáz je indikována radikální cystektomie (RACE), jíž může předcházet neoadjuvantní chemoterapie (u některých nemocných může být vhodné zařazení adjuvantní chemoterapie).
U pacientů, kteří nejsou schopni podstoupit RACE, se provádí transuretrální resekce s následnou radioterapií či chemoradioterapií. V případě postižení lymfatických uzlin či vzdálených metastáz je indikována paliativní onkologická léčba, jejímž standardem je nadále chemoterapie (režimy cisplatina + gemcitabin, popřípadě karboplatina + gemcitabin, nebo intenzifikovaný režim MVAC).
Novějším postupem je imunoterapie - u pacientů po podání chemo terapie na bázi cisplatiny byly schváleny atezolizumab, nivolumab a pembrolizumab a u pacientů, u nichž není vhodné podání cisplatiny, jsou registrovány atezolizumab a pembrolizumab. Jiným léčebným využitím imunoterapie je koncept udržovací léčby s avelumabem.