V důsledku útoku na americký Kapitol, který se odehrál na počátku minulého roku, si konspirační teorie QAnon získala pozornost médií a široké veřejnosti mimo hranice Spojených států. Přestože se mnozí domnívali, že zklamání nad nenaplněným proroctvím o vykoupení z područí konspirátorů a porážka Donalda Trumpa v prezidentských volbách předznamenaly poslední dny QAnonu, opak je spíše pravdou.
QAnon prošel transformací, a spolu s tím příjal některé aktuální konspirační narativy, díky kterým si stále udržuje početnou základnu stoupenců a oslovuje nové posluchače. Ačkoliv je ústřední narativ QAnonu úzce napojen na premileniální eschatologii amerických evangelikálů a "americký apokalyptismus", neomezuje se pouze na specifické představy o spáse, nýbrž se jako "superkonspirace" rozprostírá nad širokou paletou konspiračních interpretací světa a dějin.
To ho však často činí těžko rozlišitelným vůči jiným konspiračním teoriím, čímž může docházet k zjednodušující redukci současných projevů západního konspiracismu na QAnon, přetože mu často předcházejí anebo jsou na něm nezávislé.