Ke kamennému reliéfu Olivetské hory, původn ě umístěnému při severním vstupu do vídeňského svatoštěpánského dómu, se váže dnes již neexistující odpustkový nápis. Nápis dokládal kultickou úctu k obrazu, na niž ostatně poukazuje i řada dosti přesných replik na území Dolních Rakous. Kromě této skutečnosti zasazoval sochařské dílo do konkrétního, a - jestliže předpokládáme věrohodnost jeho přepisu - dosti rozporuplného historicko-politického rámce. Indulgenci totiž podle něj měl potvrdit pasovský biskup Georg von
Hohenlohe v roce 1387. Po formální stránce lze s touto datací zcela souhlasit, nicméně pochybnost vzbuzuje zmínka o biskupovi Georgovi: byl sice v daném roce zvolen pasovskou kapitulou (s podporou rakouského vévody Albrechta III.), ale kvůli sporům s protikandidátem Ruprechtem von Berg (podporovaném Václavem IV., rodem Wittelsbachů a v neposlední řadě i pasovskými měšťany) neobdržel biskupské svěcení ještě několik let. Legitimitu působení obrazu by tedy paradoxně stvrzoval nelegitimní církevní hodnostář.
Zatímco v případě textu vede násobná replikace k jisté skepsi, nakolik lze přípis považovat za autentický, kopírování obrazu už krátce po jeho vzniku jeho "autenticitu" (ve smyslu schopnosti zprostředkovat věřícím odpuštění dnů strávených v očistci) spíše potvrzuje.