Studie se soustředí na téma péče o sebe u sociálních pracovníků, kteří pracují s klienty ohroženými bytovou nouzí. Identifikuje specifika obtížnosti výkonu sociální práce v této oblasti, empirická část této studie je zaměřena na pracovníky, kteří podporují klienty v procesu ukončování bytové nouze.
Jsou popsány možné zdroje podpory. Je využita smíšená metodologie, kvalitativní část byla realizována prostřednictvím 19 polostrukturovaných rozhovorů se sociálními pracovníky a pracovnicemi (10 v přímé práci, 9 na manažerských a metodických pozicích), kvantitativní část představoval online dotazník vlastní konstrukce, který vyplnilo 227 respondentů akterý byl součástí šířeji zaměřené studie.
Cílem studie zaměřené na sociální pracovníky je identifikovat specifika obtížnosti výkonu sociální práce v oblasti ukončování bytové nouze adoporučit opatření vedoucí ke zvýšení spokojenosti.V závěru studieje formulovánsoubordoporučení, který se zaměřuje na konkrétní možnosti podporysociálních pracovníků apracovnic ze strany zaměstnavatelů. Navrhovaná řešení zahrnují potřebu respektu k profesi a odbornosti sociálních pracovníků a pracovnic, lepší podporu vedení, možnost aktivního zapojení pracovníků do tvorby metodických materiálů, pracovní prostředí a výrazně lepší platové ohodnocení.
K dalším faktorům, které by přispěly ke zlepšení pracovních podmínek, patří dostupnost akvalita vzdělávání