Workshop realizovaný v rámci mezinárodní doktorandské konference Teorie a Praxe hudební výchovy VIII navazuje na konferenční příspěvek: "Co může jóga přinést studentům klavírní hry i dalším instrumentalistům".
Jak lze jednoduché jógové techniky využít při výuce hudebního nástroje, při samotném cvičení na nástroj anebo v přípravě na veřejné vystoupení. Spojení pohybu s dechem a aktivním vědomím u nástroje, to jsou hlavní principy jógy pro hudebníky. Metoda, která vznikla na základě osobní zkušenosti s fyzickými obtížemi během studia hry na klavír, postupně se rozvíjela skrz studium klavírní pedagogiky, vlastní jógové praxe a absolvování lektorského výcviku jógy v Indii a v Praze, až nakonec vyústila do doktorského studia a výzkumu vlivu jógy na hudebníky za cílem hledání dlouhodobého řešení a funkční prevence zdravotních potíží hudebníků.
Praktický workshop nabízí možnost, vyzkoušet si na vlastním těle ukázku z metodiky jógy pro hudebníky, kterou autorka workshopu částečně představí i ve svém konferenčním příspěvku. Ve workshopu obohaceném o poznatky ze zahraniční doktorské stáže provede účastníky základními dechovými technikami, jednoduchou sekvencí cviků, pomocí které lze připravit tělo před hrou na nástroj. Představí způsoby efektivní relaxace, uvolnění těla, mysli a protažení exponovaných částí hudebníkova těla se zvláštní pozorností na ruce.
Osobní vizí je nabídnout jógu jako efektivní nástroj pro zlepšení fyzického a duševního zdraví hudebníků. Ve svých workshopech pro studenty hudby a jejich pedagogy autorka spojuje interpretační a pedagogickou klavírní praxi s jógovými technikami. Vítání jsou všichni bez ohledu na hudební nástroj, fyzickou zdatnost, nebo předchozí zkušenost s jógou.