Studie se zabývá způsobem, jakým se národní paměťová místa chovají vůči konektivnímu obratu. Na příkladu digitálního obrazu Babiččina údolí na Instagramu, Google Maps a Trip Advisoru sleduje změny v kultuře paměti spojené s nástupem masových a digitálních médií a také dopady těchto změn.
Teoreticky vychází z práce Andrewa Hoskinse a Sharon Macdonaldové. Babiččino údolí je důležitým místem paměti české národní identity - je to spojeno s významnou osobností českého národního obrození, spisovatelkou Boženou Němcovou, a jejím opusem magnum Babička.
Studie zkoumá komodifikační prvky historie Babiččina údolí, které posilují dojem autenticity místa paměti v digitálním prostředí. Popisuje, jak komodifikace historie podporuje autenticitu Babiččina údolí jako romantické literární krajiny paměti.
Ukazuje však také, že v některých situacích vede komodifikace historie ke ztrátě této primární autenticity a jejímu nahrazení sekundární autenticitou fotogenické turistické destinace. Neplatí tedy předpoklad, že digitální média oslabují národní rámce paměti.
Národní identita převažuje jako důvod návštěvy Babiččina údolí v prostředí digitálních platforem, přesto principy fungování těchto platforem způsobují, že se toto místo mění v turistickou destinaci.